Dobra zabawa przy zniszczonych włosach

porada-3-Dorota-Laska-siemie

DLA KOGO: osoby o suchych, zniszczonych, matowych włosach.

MIEJSCE STOSOWANIA: w domu przed kąpielą/ przed myciem włosów.

CZAS WYTWORZENA: od 4 do 15 minut.

CZAS ZASTOSOWANIA: do 30 minut (w tym czasie kompres nie przeszkadza i można zajmować się czymś innym).

ZALETY: gładkie, lśniące włosy, poprawa wyglądu włosów, dodaje nam pewności siebie i poprawia samopoczucie. Sam czas poświęcony na domowe SPA traktujemy jako formę relaksu i dobrej zabawy ☺

Jeśli czujesz, że pomimo stosowania różnych sklepowych szamponów i odżywek do suchych, łamliwych i matowych włosów, nie są one wcale delikatniejsze, nadal się plączą lub wyglądają jeszcze gorzej niż przed zastosowaniem kosmetyków, to mam na to świetne rozwiązanie. Proponuję Ci spróbowanie naturalnego sposobu na zniszczone włosy. Uważam, że większość kosmetyków z drogerii wysusza włosy. (Napiszę – dlaczego – więcej w kolejnej poradzie).

Oto jedna z moich ulubionych metod, gdyż nie wymaga dużo czasu, a produkt jest bardzo tani oraz ma szerokie zastosowanie w kuchni. To sposób domowy na gładkie i lśniące włosy.

MASECZKA Z SIEMIENIA LNIANEGO*

0,5 szklanki siemienia lnianego

  • zaparzyć wrzącą  wodą i odczekać jak zrobi się z niej kleista zawiesina,
  • przez ściereczkę odcedź ziarenka od kleiku,
  • kleik nanieść na wilgotne włosy zawinąć w ręcznik i odczekać 20-30 minut,
  • następnie umyć delikatnym szamponem.

Ja mam porowate włosy są one suche, łamliwe i potwornie się plączą. Dzięki takiej masce na włosy stają się delikatne w dotyku i łatwo rozczesują się. Wyglądają też na bardziej ułożone i subtelnie błyszczą się. (zwykle mam problem z tym, że moje włosy pierzą się i powstaje taka aureolka wokół mojej głowy). Efekt jest podobny jak po zastosowaniu jedwabiu do włosów z małym dla mnie wyjątkiem – po jedwabiu moje włosy szybko się przetłuszczają. Więc zdecydowanie wolę siemię lniane.

*Nasiona lnu- siemię lniane czyli niepozorny cudotwórca – siemię zawiera kwasy tłuszczowe wielonienasycone, błonnik, witaminy B1i B6, magnez, wapń, żelazo i cynk. Oraz bardzo dużo substancji śluzowych . Co to nam daje? – wszystkie witaminki i minerały odżywiają nam włosy oraz skórę (głowy w tym przypadku) a dobrze odżywione włosy są mocniejsze – co za tym idzie piękniejsze. Kwasy tłuszczowe  oraz substancje śluzowate zamykają ,wygładzają  oraz osłaniają powierzchnię włosów. Dzięki czemu włosy się nie plączą i mniej łamią.
Tagi: , , , , , , , , , , , ,


Dorota Łaska

Dorota Łaska


PRACOWITOŚĆ

UPARTOŚĆ

ROMANTYCZNOŚĆ


Czytaj całość...