Podstawowe ćwiczenia na bóle pleców

porada-1-pawel-Zygula-lew

Wiele osób prowadzi siedzący tryb pracy, spędzając nierzadko wiele godzin przed komputerem. 
Z pewnością niesie to za sobą szereg negatywnych konsekwencji dla ciała; najczęściej w postaci bólu pleców. Pracę niekoniecznie łatwo zmienić, jednak jak sobie radzić w takiej sytuacji?

W wyniku takiego trybu pracy mięśnie są zastane, dlatego jako rozwiązanie polecam wykonywanie ćwiczeń kilka razy w tygodniu, które pomogą je rozruszać. Dziś z łatwością można wykupić karnet do klubu sportowego i zapisać się na zajęcia.

Jakiego typu ćwiczenia są najlepsze?

Wszelkie ćwiczenia rozciągające. Może to być streching lub joga. Są optymalne, pomagają rozruszać zastane mięśnie, rozciągnąć je i uelastycznić. Wskazane są także ćwiczenia ruchowe. Proponuję na przykład taniec, gdyż ruchy podczas tańca angażują mięśnie grzbietu oraz zastane nogi, które podczas siedzącej pracy wiele godzin spoczywają nieruchomo.

Dla osób, które wolą zostać w domu polecam ćwiczenia na rozciąganie, które można wykonywać bez poleceń trenera. Warto wykonywać je kilkanaście minut dziennie. Pamiętajmy o regularności, gdyż wtedy następuje efekt kumulacji w ciągu dłuższego czasu. Tylko 5-10 minut lecz codziennie, a to w ciągu roku wiele godzin pracy, więc zostaje wykonana ogromna ilość ćwiczeń.

Jakie jeszcze są rozwiązania dla osób odczuwających napięcie i ból w wyniku pracy siedzącej?

Zalecam masaż pleców, w celu likwidacji napięcie. Dzięki niemu limfa zaczyna lepiej krążyć, wzrasta odporność (rzadziej się choruje). Masaż dobroczynnie oddziałuje również na psychikę. Koji napięcia, a stres zostaje zredukowany. Warto także sprawdzić stan kręgosłupa. Dobry kręgarz (kręgarz z rekomendacją, posiadający wieloletnią praktykę, zaufany) może je nastawić. W wyniku pracy siedzącej może dojść do dojść do odkształceń kręgosłupa, co dokładniej wyjaśnię w kolejnej poradzie.


Paweł Zyguła

Pawel-ZygulaBiznesmen z 20-to letnim doświadczeniem, urzeczywistniający swoje cele i pasje. Tutaj, w polskich realiach zdobywał praktyczną wiedzę dotyczącą wszystkich aspektów bycia przedsiębiorczym. Zbudował od podstaw firmę obsługującą tysiące klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Między innymi realizował zlecenia dla Kancelarii Premiera i Prezydenta RP. Z powołania nauczyciel i trener rozwoju osobistego, naturoterapeuta oraz propagator ekologicznego, świadomego życia. Twórca projektu Goldean Mean. Właściciel centrum Terapii i Rozwoju w Krakowie.
Tagi: , , , ,


Gość specjalny dla Relax Market 24

Gość specjalny dla Relax Market 24Czytaj całość...