Ekscytująca randka – przepis SPA

porada-2-Dorota-Laska-kokos

DLA KOGO: osoby przemęczone, osoby z bardzo suchą i suchą skórą ciała.

MIEJSCE STOSOWANIA: podczas kąpieli/ codziennego prysznica.

WARUNKI STOSOWANIA: nie ma żadnych przeciwwskazań.

CZAS WYTWORZENIA: 3 minuty.

CZAS ZASTOSOWANIA: minimum 10 minut (indywidualny dla każdego).

ZALETY: poprawia wygląd skóry, nawilża, dodaje energii, przy regularnym stosowaniu zmniejsza cellulit, poprawia koloryt skóry.

Zapraszam na wypróbowanie peelingu dla całego ciała, który oprócz ścierania martwego naskórka niesamowicie nawilża i pomaga pozbyć się cellulitu (którego swoją drogą bardzo nie lubimy).

P

eeling składa się z dwóch moich ulubionych składników: kawy* i oleju kokosowego**.

PRZEPIS „PEELING ZŁUSZCZAJĄCO NAWILŻAJĄCY” (porcja na całe ciało)

PEELING KOKOSOWO KAWOWY

  • 3 łyżki olejku kokosowego
  • 4 łyżki fusów z zaparzonej czarnej kawy

 

Wymieszaj wszystko razem i możesz się spokojnie poddać domowemu spa.

 

Moja osobista wskazówka – najlepiej zastosuj taki peeling przed jakimś wyjściem lub jak wiesz, że pójdziesz spać później niż zwykle (randka, jakaś impreza, długa nocna praca) ponieważ to bardzo pobudza.

Aby zrobić samemu taki peeling (masę) potrzeba maksimum 3 minuty. Jeżeli chodzi o zastosowanie na całe ciało trwa to tyle co standardowy czas brania prysznicu jest to indywidualne od danej osoby ale minimum to 10 minut.

Samo przeprowadzanie spa w domowym zaciszu i zaangażowanie się w proces przygotowania odrywa nas od codziennych sytuacji takich jak: stres, rutyna i znudzenie. Wprowadza nas to w stan relaksu a sam kontakt z wodą działa oczyszczająco na ciało i duszę. Pozytywny efekt po zastosowaniu peelingu kawowego czyli delikatniejsza i zdrowiej wyglądająca skóra dodaje nam pewności i poprawia nastrój . A zapach kawy i kokosów dodaje energii .

*Kawa dzięki swoim właściwością poprawia krążenie skóry i ujędrnia, dzięki czemu do naszej skóry dostaje się więcej związków, minerałów i witamin, o ujędrnianiu chyba nie trzeba dobrze pisać  – jest dobre samo w sobie :). To nie wszystkie pozytywne właściwości kawy – bo bierze udział w rozbijaniu tkanki tłuszczowej ( która tworzy cellulit) ponadto kawa zawiera kwas chlorogenowy (występuje w związkach polifenolowych) który zapobiega uszkodzeniu DNA przez promienie słoneczne. **Olej kokosowy składa się z  kwasu laurowego  (ok. 44 % oczywiście nie tylko, ale ten nas w tym zastosowaniu najbardziej interesuje) który ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Niszczy wszystko co zagraża naszej skórze (a zdrowa skóra to piękna skóra) oraz łagodzi podrażnienia. Duża ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, witamin ( B1, B2, B3 ,B6 , C ,E) oraz minerałów (potas, magnez, żelazo, wapń)  sprawia, że olej kokosowy doskonale nadaje się do odżywiania i nawilżania skóry. Jest jeszcze jeden powód dla którego warto zastosować taki peeling – niesamowicie apetycznie pachnie ( jeśli użyjecie oleju kokosowego nie rafinowanego).
Tagi: , , , , , , , , , ,


Dorota Łaska

Dorota Łaska


PRACOWITOŚĆ

UPARTOŚĆ

ROMANTYCZNOŚĆ


Czytaj całość...