Znaczenie picia wody dla komórek Twojego organizmu

red_blood_cells_bottle_necklace_by_aliabierwag

W jakim „akwarium pływają” komórki Twojego organizmu?

Zanim sięgniesz po tabletkę.

Co zwykle czynimy, kiedy dokuczają nam: zaparcia, migreny, bóle głowy, astma, nadciśnienie, problemy skórne, brzydka sucha cera, zwyrodnienia, bóle stawów, bóle kręgosłupa, hemoroidy, zmęczenie, depresja, stres, rozdrażnienie i inne dolegliwości?
Udajemy się do farmaceuty po rozwiązanie na daną dolegliwość lub do lekarza po receptę, wykonujemy badania, zmieniamy dietę, zwiększamy aktywność fizyczną, czy może sięgamy po ziółka?

Czy zastanawiamy się, co się dzieje w naszym organizmie, kiedy mamy problemy zdrowotne?

Zwróćmy uwagę, że dziś zwalczanie objawów (najczęściej za pomocą środków farmakologicznych) tabletkami, to rozwiązane, które niekoniecznie pomoże na dłuższą metę. Wielu już doświadczyła zaleczenia objawów, bez usuwania źródła problemu, które lubi mieć nawroty.
Pamiętajmy, że każda choroba, dolegliwość ma swoją przyczynę. Ważne, by zrozumieć, co jest nią jest.
Większość z nas najczęściej zapomina, że większość naszego ciała składa się z wody. Około 70 % dolegliwości jakie ludzie posiadają jest spowodowana odwodnieniem organizmu. (Oznaką tego wcale nie jest suchość w ustach). Być może przyczyną jest po prostu brak wody w odpowiedniej ilości i jakości w ich organizmie?

Zatem popatrzmy jaki wpływ na nas ma woda, którą pijemy? Jeden prosty nawyk może poprawić stan zdrowia. Czy wypijamy wodę każdego dnia? Ile? Kiedy? Jaką?

much_water_in_this_orange_by_the_kidde-d8c52ez
Ilość dziennego spożycia wody, by odpowiednio nawodnić organizm.

 

Jesteśmy jak „chodzące akwarium”. Nasz organizm składa się z około 60-70% wody. Procesy biochemiczne, jakie w nas zachodzą, zachodzą w wodzie. Żeby przebiegały prawidłowo należy dostarczać do organizmu codziennie 30 ml wody na kg wagi naszego ciała.
Np. Jeżeli ważę 65 kg to powinnam wypijać 1950 ml dziennie, czyli średnio niecałe 2 litry wody.

Rola wody dla organizmu człowieka.

Woda to jeden z podstawowych elementów niezbędnych do życia. Działa jak rozpuszczalnik. Podczas procesu trawienia rozpuszcza w sobie dane składniki pokarmowe. Te są dalej wchłaniane przez jelita i dostarczane do naszych komórek. Jest przenośnikiem i regulatorem ciepła w organizmie. Bierze udział we wszystkich procesach biochemicznych, zwilża błony śluzowe, gałkę oczną i zapewnia ruchliwość stawów. czlowiek 70 to woda

Funkcje wody”
• Rozpuszczanie pokarmu oraz jego transport

• Wchłanianie pożywienia z jelit i odżywianie komórek
• Usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii
• Udział w reakcjach biochemicznych
• Regulacja temperatury
• Zwilżanie błony śluzowej, stawów, gałki ocznej.

Czy woda, którą pijesz jest świeża?

Woda w naszym organizmie nie jest taka jak w butelkach lub w kranie.
Nasze komórki potrzebują wody o odpowiednich parametrach:

pH – aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować, musi w nim być zachowana równowaga kwasowo-zasadowa (homeostaza).
pH krwi wynosi 7,35-7,43. Kiedy spada ono z poziomu 7,43 do 7,0 następuje niewydolność krążeniowa. Wynika to z faktu, że przy zakwaszeniu czerwone krwinki, które transportuje tlen, zaczynają się sklejać i nie przenoszą odpowiedniej ilości tlenu.

REDOX – wspólnym mianownikiem dla wszystkich cudownych miejsc z wodami uzdrawiającymi jest aktywny wodór, który ma zdolność redukcji wolnych rodników. REDOX to międzynarodowa nazwa dla potencjału redukującego-utleniającego wody (i innych płynów). Im niższy wskaźnik REDOX (minusowy), tym większe właściwości regenerujące. Im wyższy wskaźnik (dodatni), tym właściwości wody są bardziej utleniające.

Napięcie powierzchniowe – napięcie powierzchniowe płynów, które pijemy, wpływa na zdolność naszych komórek do absorpcji wody. Napięcie powierzchniowe błony komórkowej erytrocytów wynosi 43dyn/cm. Składa się ona m.in. z lipidów. Należy o tym pamiętać przy wyborze wody do picia, ponieważ jeżeli napięcie powierzchniowe jest wyższe, warstwa tłuszczu w błonie komórkowej nie pozwoli na pobranie wody z płynu międzykomórkowego.

Struktura– woda znajdująca się w naszym organizmie jest wodą strukturalną. Woda taka zawiera w sobie informację. Pod wpływem tej informacji cząsteczki wody układają się w klastery, tworząc kryształy.

Mając różne dolegliwości zdrowotne sięgamy po skomplikowane i nierzadko kosztowne rozwiązania, zapominając o kluczowym elemencie – odpowiednim nawodnieniu.

  • Szukasz prostego rozwiązania dla siebie?
  • Masz dość farmaceutycznych leków z apteki, ziół które są Ci bliżej nie znane niż znane?
  • Odżywiasz się w miarę zdrowo, ćwiczysz, dbasz o siebie i nie wiesz co może być przyczyną pojawiających się dolegliwości zdrowotnych Twojego organizmu?

Zastosuj proste rozwiązanie – pij świeżą wodę o odpowiednich parametrach i w odpowiedniej ilości, by pozbyć się większości swoich problemów. Znaczenie picia wody jest ogromne. Pamiętaj, że w większym % Twój organizm składa się z wody.

Jak taką wodę uzyskać? Więcej informacji pod moim mailem: kontakt@relaxmarket24.pl

 

Którą wodę wybrałbyś gdybyś był rybą? (Którą wodę wolą komórki Twojego organizmu?)

rybki czyste3 rybki srdnie 2brudne akwarium2

 

 

 

 

 

(Od lewej strony) Obraz 1) 2) czy 3) ?
Odp. 1) – brawo pijesz świeżą wodę w odpowiedniej ilości i cieszysz się pełnią zdrowia
Odp. 2) – Twój organizm daje sobie radę, być może zdarzają Ci się dolegliwości
Odp. 3) –  Cierpisz z powodu dolegliwości

 

*Uwaga, aby uzyskać efekty działań profilaktycznych dla swojego zdrowia potrzeba uzbroić się w cierpliwość, wiedzę na temat funkcjonowania organizmu i aktywną postawę. Trzeba poczekać czasem kilka tygodni, miesięcy a nawet lat w zależnośći o stanu zdrowia w jakim zaczęliśmy profilaktykę.
Aktywne działanie na rzecz własnego zdrowia przyczynia się do uniezależnienia od służb zdrowia, lepszego samopoczucia, zachowania zdrowia.
Jeśli ktoś jednak woli poczekać, aż rozwiązanie przyjdzie samo, to równocześnie oznacza prędzej czy później uzależnienie od zewnętrznych służb medycznych, pogorszeniem stanu zdrowia i gorszym samopoczuciem. Wystarczy spojrzeć na statystyki i ilość zachorowań na nowożytne choroby naszej cywilizacji.

kontakt@relaxmarket24.pl lub tel. +48 534 237 205

Pozdrawiam

Olga Radwiłłowicz

spec. ds. zdrowego stylu życia

Woda koralowa dzięki Coral Mine

coral mine
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Olga Radwiłłowicz

Olga Radwiłłowicz


ENTUZJAZM

KREATYWNOŚĆ

ENERGIA


Kołobrzeg stał się miejscem urodzenia Olgi, gdzie świeże powietrze, plaża i widok na morze to tylko namiastka przyjemności jaką można ...

Czytaj całość...